Baseny stelażowe duże – w jaki sposób obliczyć pojemność?

Znajomość pojemności swojego basenu jest bardzo ważna. Chodzi, przede wszystkim o fakt, że dzięki temu z łatwością będziemy w stanie oszacować to, jaką ilość wody należy dozować do zbiornika. Okazuje się, że baseny stelażowe duże ze sklepu Dollo najczęściej są kupowane przez wieloletnie rodziny, którym zależy na wspólnym korzystaniu z basenu. Wybiera się je z reguły do posiadłości z dużym ogrodem lub z wielopowierzchniową przydomową powierzchnią. Pojemność w litrach w przypadku basenu prostokątnego liczymy w ten sposób, że zarówno długość (m), jak i też szerokość (m) oraz średnią głębokość (m) mnożymy ze sobą i przez 1000. Wówczas otrzymujemy liczbę, która jest właściwa dla ilości litrów, którymi należy wypełnić basen. Pojemność basenu okrągłego z kolei, możemy obliczyć poprzez wymnożenie średnicy 2x (m), średniej głębokości (m) – z wartością 785. Co więcej, dostępna jest także opcja owalna i wówczas warto liczyć przyjmując wartości takie jak: długość (m), razy szerokość (m), razy średnia głębokość (m) i razy 785. Jak widać, sprawdzenie pojemności naszego basenu wcale nie jest skomplikowane – wręcz przeciwnie. W taki sposób już na etapie zakupu będziemy w stanie oszacować ewentualne koszty i wydatkowanie wody w przypadku konkretnych modeli, kształtów oraz wielkości.

Ogrodowe baseny stelażowe – na jaki rozmiar warto się zdecydować?

Przy wyborze basenu z pewnością kierujemy się kilkoma podstawowymi czynnikami. Mowa o cenie, wielkości, naszych możliwościach oraz o tym, jakie posiadamy potrzeby. Zazwyczaj zarówno małe baseny stelażowe, jak i duże wersje, a także baseny  stelażowe okrągłe i w innych kształtach – dają nam wiele korzyści. Warto zaznaczyć, że np. przeciętna pojemność basenów stelażowych może wahać się nawet w granicach od 305x76 (4.485l), do nawet 488x488 (20.007l). Co ciekawe, basen stelażowy może być świetną formą organizacji wakacyjnego czasu dla całej rodziny. Taka inwestycja daje nam niezwykle obszerną gamę nowych możliwości, z których wcześniej mogliśmy nie zdawać sobie sprawy. Bez wątpienia baseny stelażowe stają się wynalazkiem ponadczasowym i spektakularnym. Z czego to wynika? W dzisiejszym świecie wielość ról, obowiązków, jak też natłok pracy, skutecznie zaburzają nam codzienność. Niekiedy nie jesteśmy w stanie poświęcić bliskim i sobie samym tyle uwagi, ile powinniśmy. Baseny stelażowe to doskonała forma wspólnej rekreacji i wzajemnej zabawy. Dzięki temu jesteśmy w stanie odwrócić uwagę w celu finalizacji spraw służbowych np. od bawiących się dzieci – wiedząc, że są one w pełni bezpieczne i że czują naszą obecność.

Wymiary basenów stelażowych musimy dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę zarówno powierzchnię naszego ogrodu, jak i liczbę osób w rodzinie. Warto przemyśleć również ewentualną liczbę gości, którzy regularnie będą korzystać z naszego basenu. W ten sposób możemy wybrać idealny basen do naszego ogrodu, który umożliwi nam odpowiednią rozrywkę.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej