Dlaczego komarów jest tak dużo?

W Polsce żyje nawet 47 różnych gatunków komarów. Choć występują pomiędzy nimi pewne mniej lub bardziej znaczące różnice wszystkie łączy sposób żywienia (krew) oraz dość zbieżny cykl rozwojowy. Każdy z gatunków lubuje się jednak w nieco innym typie żywicieli, obiera sobie również inne miejsce na złożenie jaj, z których następnie wylęgną się larwy. Ze względu na mnogość gatunków owadów, okres lęgowy komarów w Polsce kończy się dopiero w ostatnich dniach września. Co prawda rzadko, ale zdarzają się również sytuacje, w których komary pojawiają się w październiku, Jest to związane z tym, że w nielicznych gatunkach samice komarów przechodzą w stan hibernacji.

Komary bez wątpienia stanowią dość duży problem nie tylko dla komfortu człowieka, ale i jego zdrowia (należy pamiętać o tym, że niektóre gatunki mogą przenosić wiele poważnych chorób). W związku z tym już od wielu lat zarówno o WHO jak i środowiska naukowe podkreślają, jak duże znaczenie ma wykorzystywanie preparatów pozwalających na skuteczną walkę z tymi owadami (rekomendowane jest wykorzystanie głównie preparatów biobójczych, jak i środków mechanicznych).

Jakie preparaty będą skuteczne w walce z komarami?

W związku z tym, że komary stanowią dość uciążliwy problem, na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do walki z tymi owadami. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że tak szeroki wybór wcale nie oznacza, że każdy z nich będzie działał również skutecznie, ale co najważniejsze bezpiecznie dla człowieka. Jeżeli domowe sposoby zawodzą, po jakie preparaty na komary warto sięgnąć? Przede wszystkim godne uwagi środki na komary (dostępne na stronie Oneshot.pl) to takie, które nie tylko będą działały skutecznie, ale przede wszystkim będą bezpieczne dla zdrowia ludzkiego - najlepiej by bazowały w głównej mierze na składnikach pochodzenia naturalnego. W tym przypadku na uwagę zasługuje przede wszystkim środek o nazwie ONE SHOT NATURAL, którego skuteczność działania wynosi nawet 3 miesiące. Szukając zabezpieczenia na cały sezon, nie tylko okres letni warto sięgnąć po ONE SHOT 100% (środek chroni nie tylko przed komarami, ale również i przed kleszczami). A co z larwami komarów, które bardzo często znajdują się w zbiornikach wodnych? W tym przypadku najbezpieczniej i najskuteczniej zadziała AQUATAIN. Niezależnie od wyboru preparatu warto dodatkowo sięgnąć po utrwalacz, czyli środek, który wzmocni i przedłuży ich działanie.

Wybierając preparat na komary, należy przemyśleć wiele kwestii, by wybrać produkt, który będzie działał skutecznie, chroniąc przed drażniącą obecnością tych owadów. Wszelkiego typu produkty, które są powszechnie reklamowane (takie jak np. wtyczki do kontaktu, świece zapachowe), są całkowicie nieskutecznie, nie dając żadnej ochrony, stanowiąc jedynie zbędny wydatek.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej